Vandenlenčių sportas

Wakeboard

Vandenlentės traukiamos kateriu – Vandenlente galima plaukti tempiant specialiai šiam sportui pritaikytu kateriu. Kateryje turi būti bokštelis (tam tikra metalinė, vamzdinė konstrukcija), kuris leidžia pakelti lyno tvirtinimo tašką maždaug iki 2 metrų virš jūros lygio. Šis bokštelis padeda sportininkams plaukimo pradžioje pakilti iš vandens ir taip pat palengvina triukų atlikimą.
Triukai plaukiant paskui katerį yra dažniausiai atliekami, kai plaukikas norėdamas atlikti aukštą šuolį pasinaudoja dviem katerio sukuriamomis bangomis. Pirmąją bangą sportininkas naudoja kaip tramplyną, kuri išmetą sportininką į orą. Ore sportininkas atlieka pasirinktą triuką ir nusileidžia ant antros bangos.

Vandenlentės traukiamos lynu – Vandenlenčių sportas pradėjo sparčiai populiarėti, kai atsirado pirmieji vandenlenčių parkai. 1960 m. vokiečių inžinierius Brunas Rixenas sukūrė kabelių sistemą ir pristatė elektrinių variklių pagalba traukiamą lyną, nenurūkstama žiedine trasa. Vandenlenčių parkai tapo daugelio vandenlenčių sporto mėgėjų dažnai aplankoma vieta. Vandenlenčių parkuose pradėjo populiarėti įvairios plastikinės figūros, tokios kaip tramplynai, vamzdžiai, sienos, dėžės, slidžios plokštumos ir figūrose esantys dirbtiniai baseinai. Dėl figūrų įvairovės sportininkams atsirado galimybė atlikti ne tik oro triukus, bet ir ant figūrų atliekamus triukus, tokius kaip vandenlentės slydimus šonu ant vamzdžio.